12th International Earth Science Olympiad
8 - 17 August 2018, Mahidol University Kanchanaburi Campus, Thailand

ITFI

ITFI First Place : Group C*

Student Code Team Name
ITA-02 ITALY Karin Cescon
CZE-04 CZECH REPUBLIC Vladan Vítek
THA-05-G THAILAND Prairsunan Chanpanich
PAK-03 PAKISTAN MUHAMMAD KHIZAR
NOR-02 NORWAY Erik Ma
USA-02 USA Scott Maurer
KAZ-02 KAZAKHSTAN Kamila Kazhen
CHN-07-G CHINA Donghao Zheng

ITFI First Place : Group I*

Student Code Team Name
THA-08-G THAILAND Thanakrit Wongsatit
PRT-01 PORTUGAL Ana Cristina Costa
FRA-04 FRANCE Mikaël Taheraly
HTI-02 HAITI Jennifer Constant
PHL-02 PHILIPPINES Ren Alexis Idanan
LKA-02 SRI LANKA Sujith Kalansuriyaarachchi
TUR-04 TURKEY İBRAHİM ULAŞ AYYILMAZ
AUT-02 AUSTRIA Victoria Kalla
ISR-04 ISRAEL YUVAL VOGEL

ITFI Second Place : Group C'

Student Code Team Name
TUR-01 TURKEY DENİZ AKTAŞ
AUS-03 AUSTRALIA Rose Zhang
KOR-04 REPUBLIC OF KOREA JUYONG SHIN
MMR-01 MYANMAR Wai Yan Lun Maung
ROU-04 ROMANIA Alexandru SLAVOIA
FRA-01 FRANCE Pauline Bonadonna
BRA-03 BRAZIL Giancarlo Nappi
KHM-02 CAMBODIA Sangha David Leng
IND-02 INDIA Vaibhav KHATER

ITFI Second Place : Group E*

Student Code Team Name
KHM-03 CAMBODIA Vannara Net
PAK-04 PAKISTAN ZAKRIA SUHAIL
NOR-03 NORWAY Oda Øvsthus
USA-03 USA Yu Nakamura
MMR-02 MYANMAR Htoo Aung Zin
IDN-01 INDONESIA Naufal Anugrah
ITA-03 ITALY Marina Greco
TUR-02 TURKEY YİĞİT KILIÇOĞLU

ITFI Third Place : Group H'

Student Code Team Name
PAK-01 PAKISTAN YASIR IQBAL
CZE-02 CZECH REPUBLIC Jakub Vácha
UKR-04 UKRAINE Viktor Pasiletskyi
KOR-02 REPUBLIC OF KOREA DONGHYUN KOH
THA-03 THAILAND Paschakapan Saichon
FIN-03 Finland Kasperi Laine
ESP-03 SPAIN Hector Sacristan
MYS-02 MALAYSIA CHOOI JE QIN
CHN-05-G CHINA Luyang Zheng

ITFI Third Place : Group G'

Student Code Team Name
LTU-01 LITHUANIA Markas Cerniauskas
RUS-02 RUSSIAN FEDERATION Timofey Petrenko
KAZ-04 KAZAKHSTAN Assylbek Umurzak
KHM-04 CAMBODIA Vyrakchantra Then
NOR-04 NORWAY Asbjørn Underthun
TUR-03 TURKEY TİBET TUGAY
THA-07-G THAILAND Anisaya Nateamporn
JPN-01 JAPAN Keito Aonuma
USA-04 USA Andrew D Xu

ITFI Third Place : Group B*

Student Code Team Name
UKR-01 UKRAINE Varvara Chernova
MAC-02 MACAU SAR, PRC Lao I
IDN-04 INDONESIA Geoffrey Tyndall
USA-06-G USA Mahathi Mangipudi
RUS-04 RUSSIAN FEDERATION Stepan Vdovichenko
TWN-04 CHINESE TAIPEI Cheng-Xuan Tsai
LKA-03 SRI LANKA Aloka Senadeera
EST-04 ESTONIA Andres Sakk

Contact information

Mahidol University Kanchanaburi Campus

199 m 9 SangChuto Lumsum Saiyok
Kanchanaburi 71150, Thailand
Tel: +66 (0)3458-5058
Contact us: ieso2018@posn.or.th

POSN Foundation

Faculty of Science, Chulalongkorn University
Bangkok 10330, Thailand
Tel: +66 2 2528916, Fax: +66 2 2528917